Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi kimler yaptırabilir?

Saçlarının belli bölgelerin de genetik , psikolojik , ilaç kullanımı , sistemik rahatsızlık veya dokuların hasar görülmesinden dolayı dökülme yaşamış kişilerin estetik görüntüsünden memnun olmayanlar ve yoğun bir saç görüntüsü isteyenler saç ekimi yaptırabilir.

Saç ekiminde ki terimler nelerdir ne anlama gelirler ?

DONÖR BÖLGE : İki kulak arasında ki ense bölgesinde ki erkeklik hormonundan ( DHT ) etkilenmeyen ve saçların en doğal olmasını sağlayan bölgeye donör bölge denir.

Kanal nedir hangi yöntemlerle açılır?

Donör bölgeden alınan greftlerin ( saç kökleri) nakledilecek yuvalarına denilir. En çok tercih edilen iki yöntemi vardır. Safir ve slit yöntemidir.

Safir yöntemi.

Safir camdan elde edilen yaralarından hızlı kapanmasını sağlayan yöntemdir.

Slit yöntemi.

Belli bir ebatta kesilen slitler ile açılan yönteme denir.

Saç ekimin de hangi yöntemler kullanılır?

FUE YÖNTEMİ

Donör bölgeden micromotor ( belirli bir hız ile dönen saçlı dokuların çıkarılması için kullanılan cihaz ) ile dokuların alınarak istenilen bölgeye nakledilmesine fue yöntemi denir.

CHOI ( DHİ) yöntemi.

Fue yöntemiyle alınan greftlerin choi implant kalemle saç ekimi işleminde köklerin yerleştirilmesi için kanal açılmasına gerek olmadan yapılan yönteme denir.

Saç ekiminde sonra dikkat edilmesi gerekenler?

Saç ekiminden sonra kişinin yaşı , metabolizma hızına göre iyileşme süreci vardır. Bu sürecin en önemli dönemi ilk 10-15 gündür. Bu dönem de doktorunuzun verdiği verdiği tavsiyelere uyulması gereklidir. 

Saç ekiminden sonra saç bakım ürünleri neden önemlidir?

Saç ekiminden sonra mevcutta olan ve ekilen greftlerin ( saç kökleri) dokulara tutunduktan sonra yeterli vitamin mineral alması ve kullanılan kozmetik bakım ürünlerinin doğal içerikli olması çok önemlidir. 

Neden GREFT PLUS ?

Yaşam standartlarında tüketilen yiyecek ve içeceklerin doğal olmayışından ve içerisinde vitamin mineral oranlarının yeterli düzeyde olmadığından saç kökleri beslenememektedir. Bu nedenden dolayı saç ekim sonrasında gıda takviyesi önemli bir rol alır.

Kullanılan kozmetik ürünlerin ekilen ve mevcut saçların zarar görmeyeceği , kimyasallardan uzak ürünler olması tercih edilmedir.

En önemli hususlardan biri ise doğru bitkisel ekstrakların kullanımıdır. Her içeriğin kutu da ve etikette yazılan değerlerde olması ve kaliteli hammaddeler ile üretimi yapılması çok önemliidir. 

Greft Plus olarak bu konu da her hammaddenin menşei olan ülkeden bir araya getirerek FDA , GMP , ISO , HELAL sertifikaları olan üretim fabrikasında üretimini gerçekleştiriyoruz.

Gıda takviyeleri ve kozmetik ürünler el değmeden paketlenir.

Greft Plus saç bakım ürünleri bu konuda 8 yılı aşkın araştırmalar sonucunda gerekli olan vitamin mineralleri en doğru oranlarda formülize ederek saç kayıpları yaşayanlar ve ekilmiş saçlar için geliştirilmiş ürünlerdir.

Greft Plus saç bakım ürünlerini ekim yaptırmayı düşünenler kullanabilir mi?

Greft Plus saç bakım ürünlerinin sektördeki yeri ve önemi?

Greft Plus bakım ürünlerini kadınlar da kullanabilir mi ?

Evet. Erkekler gibi kadınların da saç dökülme sebepleri birbirine çok yakındır. Kadınlarda erkek tipi dökülmeler de oluşabilir. Sonuç olarak saçların vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bu durumda kadınlar da rahatlıkla Greft Plus saç bakım ürünlerini kullanabilir.

Greft Plus ürünleri vücutta kıllanma yapar mı ?

Hayır. Vücudun alması gereken vitamin ve mineralleri doğru oranlarda formülize edildiğinden vücudun gerekli olan ihtiyacını karşılar. Fazlası idrar ve gaita ile vücuttan atılır.

Kozmetik ürünler ise bölgesel bakım olarak uygulama yapıldığından istenilen bölgeye uygulanır ve vücut kıllarının beslenmemesini sağlanır.

Greft Plus alerji yapar mı ?

Tüm hammadeler ve içerikler alerji yapmaması için analizlerden geçirildikten sonra tüketicilerine ulaşır. Tabi ki sıfır alerji diyemeyiz çünkü milyonda bir insanda farklı hammaddelere karşı hassasiyet oluşabilir.

Greft Plus saç bakım ürünleri ne kadar süre kullanılmalıdır?

Gıda takviyeleri 3 ayda etki göstermeye başlar 6 ayda sonuç verir. Düzenli kullanım çok önemlidir. 

Kozmetik ürünler içinde bunlar geçerlidir Greft Plus şampuanın PH değeri 5.5 olduğundan dolayı ve kimyasal içerik kullanılmadığından saç derisindeki dengeyi sağlar. İçerisinde ki bitkisel ekstralar ile köklerin ve saç tellerinin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamasını sağlar. 

Bu sayede saç ve saç derisine kimyasal bir müdahale olmadığından saçların normal döngüsüne kavuşması sağlanır.

Greft Plus ürünleri sadece saç ektirenler için midir?

Hayır. Saç dökülme problemleri yaşayanlar da kullanabilir. Zengin içerikli ve bitkisel formülü sayesinde saç ve saç köklerinin gerekli vitamin ve minerallerini karşılayarak dökülmeleri durdurur. Yeni saç oluşumunu destekler. 

Sakal ekimi - kaş ekimi ve diğer bölgelere ekim yaptıranlar kullanabilir mi?

Evet.Her kıl kökü( greft ) vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar bu yüzden tüm ekim işlemlerinden sonra gerekli besinler alabilmesi için ve sağlıklı büyümeleri için kullanılabilir.